Már 53 655 327 km-t sportoltatok

Ultrafutás - ismét megdőlt a 12 órás női futópados rekord

Bozót | 2016-03-31 | Nincs hozzászólás!

Nem is olyan régen, februárban számoltunk be róla, hogy az angol Susie Chan megdöntötte az addig fennálló hivatalos női világrekordot 12 órás futópados futásban, de máris itt az újabb csúcs: a 43 éves, négy gyermekes Suzi Swinehart majdnem 5 mérfölddel szárnyalta túl az előző eredményt.

Ultrafutás - Vajda Zoltán sikere 12 órán Ausztriában

Bozót | 2015-07-20 | 1 hozzászólás

A felső-ausztriai Prambachkirchenben szombaton rendezett 12 órás jótékonysági futáson a magyar Vajda Zoltán nem csak kategóriájában, de az abszolút versenyben is az első helyen végzett.

Ultrafutás - magyar sikerek a szerb nemzetközi bajnokságon

Bozót | 2015-06-15 | 2 hozzászólás

A szerbiai Palicson az elmúlt hétvégén került megrendezésre a 12 és 24 órás szerb országos ultrafutó bajnokság, amely nyílt nemzetközi verseny is. A nagy hőségben, napos,  tóparti pályán megrendezett eseményen szép magyar sikerek születtek.

Ultrafutás - ULTRAmarATOM futóversenyt rendeztek Pakson

Bozót | 2015-05-19 | Nincs hozzászólás!

Egyre nagyobb a kínálat ultratávú futóversenyekből, az 50km OB-val, valamint a Békéscsaba-Arad Szupermaratonnal egy időben, Pakson 6 vagy 12 órán állhattak rajthoz az ultrafutás művelői. A 12 órás bajnok Séra István (Steve) lett !

Ultrafutás - Belej-Fekete Bálint a magyar bajnok 12 órán

Bozót | 2015-03-09 | Nincs hozzászólás!

Szombaton került megrendezésre az Optivita Ultrafutó Kupa első állomása, amely egyben 12 órás országos bajnokság is volt. A székesfehérvári pályán a bajnoki címet Belej-Fekete Bálint szerezte meg, a hölgyeknél Bálint Éva nem talált legyőzőre.

Ultrafutás - szombaton 12 órás OB Székesfehérváron

Bozót | 2015-03-04 | 6 hozzászólás

Március 7-én, szombaton kerül sor a 2015-ös év első ultrafutó országos bajnokságára. Hazánk legjobb ultrafutói a 12 órás versenyszámban mérik majd össze erejüket az OptiVita Ultrafutó Kupa keretében Székesfehérváron.

Ultrafutás - Optivita Kupa 5. állomás - eredmények

Bozót | 2014-09-09 | 1 hozzászólás

Az 50 kilométeres OB-val egyidőben a fővárosban került megrendezésre az idei Optivita ULtarfutó Kupa versenysorozat 5. állomása. A budapesti Puskás STadionban rendezett eseményen 2-4-6 és 12 órás számban állhattak rajthoz a futók.

Ultrafutás - 12 órás OB és Optivita Ultrafutó Kupaforduló Kecskeméten

Bozót | 2014-08-04 | Nincs hozzászólás!

Szombaton Kecskeméten került sor a 12 órás ultrafutó országos bajnokságra az idei Optivita Ultrafutó Kupa negyedik állomásának részeként. Az eseményen a 12 órán kívül 2, 4, 6 és 24 órán, valamint váltóban is lehetett indulni. Az OB győztesei Gyebnár Éva és Polyák Csaba lettek.

Ultrafutás itthon - 12 órás ULTRAmarATOM Pakson

Bozót | 2014-05-19 | 3 hozzászólás

Igazi ultrahétvége volt a május 17-18-i, most rendezték az Atomfutás versenysorozat 12/6/4 órás ultramaratoni versenyét is Pakson, ULTRAmarATOM néven. Sajnos a résztvevők létszámát erősen befolyásolta a más ultraversenyek időbeni közelsége.

Ultrafutás - Lubics Szilvia új országos csúcsot ért el 12 órán

Bozót | 2014-05-19 | 5 hozzászólás

Lubics Szilvia az ausztriai Vogau-ban megrendezett 12 órás viadalon állt rajthoz a hétvégén és meg is nyerte a női versenyt, méghozzá új országos csúccsal, 141,92 km-rel.

Ultrafutás - Optivita Ultrafutó Kupa I. állomás

Bozót | 2014-03-10 | 3 hozzászólás

Az elmúlt hétvégén, szép tavaszias időben került sor az idei Optivita Ultrafutó Kupa versenysorozat első állomására, melynek Székesfehérvár adott otthont. Az indulók több versenyszám közt választhattak, 2 és 12 óra közt mindenki megtalálhatta a hozzá illő távot. Bár csak most kezdődik a versenyszezon, remek eredmények születtek.

Hétvégi "tavaszváró" események, egy rövid, egy ultra, egy túra

Bozót | 2013-03-11 | 4 hozzászólás

Lassan feltartóztathatatlanul közeledik a tavasz, ennek egyik jele, hogy egyre több sportrendezvényből, versenyből, túrából válogathatunk minden héten. Szubjektív válogatásomban az elmúlt hétvége három nagyszerű eseményéről számolunk be.

Ultrafutás: 12 órás OB, Balatonalmádi

pen | 2010-09-12 | 3 hozzászólás

Hétvégén rendezték a 12 órás országos bajnokságot Balatonalmádiban. A férfi versenyt Mazur Béla nyerte meg (133919,6 m), míg a nőknél Görög Veronika (129156,3 m) lett a bajnok. A részletes beszámolót és az eredményeket a verseny honlapján olvashatjátok.

Sárvári 12/24 órás futás – veszélyben a várkör

pen | 2010-05-19 | 7 hozzászólás

A Sárvári Önkormányzat Pénzügyi és Gazdasági Bizottsága május 6-i ülésén úgy döntött, semmilyen támogatást nem nyújt a 12/24 órás futás városközpontban való megrendezéséhez, és egyben felkérte a verseny főszervezőjét, hogy a futás új helyszínét a városközponton kívül jelölje ki.