Már 53 657 480 km-t sportoltatok

Triatlon - Ironman világbajnokság Hawaii

Bozót | 2015-10-12 | Nincs hozzászólás!

Az elmúlt hétvégén került megrendezésre az Ironman Világbajnokság Hawaii szigetén. A legendás viadalon sajnos mégsem indult magyar versenyző. A világbajnoki címet a férfiaknála német Jan Frodeno, míg a nőknél a svájci Daniele Ryf szerezték meg.

Triatlon - meghívót kaptak a magyar szervezők az ironman VB-re

Bozót | 2015-10-01 | 4 hozzászólás

Nagy megtiszteltetés érte az IRONMAN 70.3 Budapest versenyét: VIP meghívó érkezett az Egyesült Államokból a budapesti verseny szervező bizottsága részére az idei hawaii IRONMAN világbajnokságra!

A triatlon ünnepe - Ironman VB Hawaii

Bozót | 2013-10-14 | 4 hozzászólás

A férfiaknál a tavaly bronzérmes belga Frederik van Lierde, a nőknél pedig a 2010-ben is győztes ausztrál Mirinda Carfrae nyert a Hawaii-on rendezett ironman-világbajnokságon.

Triatlon - Csőke Balázs az elit mezőnyben Hawaii-n

Bozót | 2013-10-09 | Nincs hozzászólás!

Lesz magyar résztvevője az idei hawaii ironman világbajnokságnak. A profik között a férfiaknál Csőke Balázs indul a halandó ember számára felfoghatatlan versenyen, amely 3,8 kilométer úszásból, 180 kilométer kerékpározásból és 42,195 km futásból áll. Csőke jelenleg Houstonban készül élete második világbajnokságára.

Major József beszámolója a hawaii ironman világbajnokságról

pen | 2012-10-17 | Nincs hozzászólás!

Major József számára nem egészen úgy sikerült a hawaii világbajnokság, ahogy szerette volna. Beszámolójában elmeséli, milyen nehézségekkel küzdött meg, hogy végül a profi férfiak mezőnyében a 28. helyen érjen célba.

Pete Jacobs és Leanda Cave győzött Konán

pen | 2012-10-15 | Nincs hozzászólás!

Az ausztrál Pete Jacobs és a brit Leanda Cave nyerte a triatlon világbajnokságot a hétvégén Hawaii-on. A magyarok közül Major József a profi férfiak mezőnyében 28., míg age-group-ban Kis Gyula a 30-34 éves korosztályban 17., Vatai Miklós 40., 40-44 éves versenyzők között Nemes Tibor 190., a 45-49 évesek között pedig Szunyog Zsolt 27. lett. Csomor Era nem ért célba.

Kis Gyula Hawaiira készül – interjú

pen | 2012-09-26 | 19 hozzászólás

Mint arról már korábban beszámoltunk, Kis Gyula idén nyáron Regensburgban kvalifikálta magát a Hawaii Ironmanre. Az idáig vezető útról kérdeztem illetve arról, hogyan készül a világbajnokságra.

Hosszútávú triatlon EB arany és egy Hawaii kvóta Németországból

pen | 2012-07-12 | 1 hozzászólás

Lenti Anita ismét "aranyosan" teljesített Németországban, ugynis korosztályában - a Középtávú EB arany után - első helyezést ért el Rothban a Hosszútávú Triatlon EB-n. Szunyog Zsolt hétvégén frankfurti korosztályos első helyezésével pedig megszerezte Hawaii kvótáját.

Kis Gyula kijutott a Hawaii Triatlon VB-re

pen | 2012-06-18 | Nincs hozzászólás!

Kis Gyula a hétvégi Regensburgban rendezett ironman versenyen korosztályos első helyet szerzett, míg abszolútban nyolcadik lett. Ezzel kijutott a Hawaii Triatlon VB-re.

Lance Armstrong interjú a féltáv győzelem után

pen | 2012-05-23 | 9 hozzászólás

A hétszeres Tour de France győztes Lance Armstrong a hétvégén megnyerte a floridai féltávú Ironman bajnokságot. A győzelem után az egyik amerikai triatlonos portál készített interjút vele. Kicsit rövidítettem az eredeti szövegen

Ironman: Craig Alexander és Chrissie Wellington győzött a vb-n

pen | 2011-10-09 | Nincs hozzászólás!

Akárcsak 2008-ban és 2009-ben, idén is az ausztrál Craig Alexander és a brit Chrissie Wellington nyerte meg az ironman világbajnokságot. Major József 19., Csőke Balázs a 32. lett.

Chris McCormack interjú

pen | 2011-08-11 | 3 hozzászólás

Az ironman táv kétszeres világbajnoka, az idén az olimpiai részvételért valamint az ITU pontokért küzdő ausztrál Chris McCormack mesél ebben az interjúban térdsérüléséről valamint arról, hogyan látja a sportág jelenlegi helyzetét, és hogy szerinte legyőzhetőek-e a Brownlee testvérek.

Ironman: McCormack és Carfrae lett a világbajnok Hawaii-on

pen | 2010-10-10 | Nincs hozzászólás!

Chris McCormack és Mirinda Carfrae nyerte az ironman világbajnokságot Hawaii-on. A magyar idő szerint szombat este fél hétkor rajtoló elit mezőnyben Major József a 22., Csomor Erika a 17. helyen végzett.

Ma délután rajtol az ironman világbajnokság Hawaii-on

pen | 2010-10-09 | Nincs hozzászólás!

Magyar idő szerint ma este fél hétkor rajtol el Kona szigetén az Ironman VB mezőnye. Idén összesen hét magyar résztvevőnek szurkolhatunk: Csomor Erika, Halász Annamária, Lenti Anita, Major József, Szunyog Zsolt, Ács Péter és Vatai Miklós képviseli majd hazánkat a viadalon.

Ironman: Csomor Erika Hawaii kvótát szerzett Nizzában

pen | 2010-07-04 | Nincs hozzászólás!

Csomor Erika második helyen végzett a France-Nice Ironman versenyen, és ezzel megszerezte kvótáját Hawaiira. A nőknél Deckers Tine volt a leggyorsabb (09:21:29), míg a férfiak mezőnyében Marcel Zamora Perez győzött (8:25:28).

Triatlon: Csomor Erika negyedik a hawaii ironman vb-n

pen | 2008-10-12 | 4 hozzászólás

Csomor Erika negyedik helyen ért célba a Hawaii-on rendezett 30. ironman-világbajnokságon. Era 9:24:49 óra alatt teljesítette a 3.8 kilométer úszásból, 180 kilométer kerékpározásból és maratoni futásból álló távot. A férfiaknál ausztrál, a nőknél brit győzelem született.