A mellen olimpiai ezüstérmes, Európa-bajnok Gyurta Dániel öccse 15:14.39 perces korosztályos magyar csúccsal diadalmaskodott csütörtökön. Ugyanebben a számban Zámbó Balázs negyedikként végzett (15:25.70 p).

További magyar sikerek:

Szilágyi Ádám 100 m háton másodikként 55.64 másodperces, egyéni rekordjához közeli idővel ért célba, alig kilenc századdal lemaradva a győztes mögött.

A lányoknál a 200 m pillangó döntőjében remekelt Kapás Boglárka, aki élete legjobbjával, 2:09.84 perccel érdemelte ki a dobogó második fokát. Ugyanitt Ambrus Diána az ötödik lett (2:13.87 p).

Bernek Péter hatalmas egyéni csúccsal ezüstérmet nyert 400 méter gyorson. A számot nagy fölénnyel a francia Angel Yannick nyerte meg, aki túlszárnyalta Federico Colbertaldo ifi Eb-csúcsát is (3:48.17). A 250 méternél még vezető Bernek végül 3:50.53 perces eredménnyel ért célba, azaz két és fél másodpercet lefaragott az egyéni csúcsából. Zámbó Balázs is nagy egyéni csúcsot úszott (3:52.21), ő csak amiatt bosszankodhat, hogy kilenc századdal lemaradt a dobogóról.

A női 1500 méteres gyorsúszásban Olasz Anna tovább faragott egyéni csúcsából és 16:58.66 perces eredménnyel a hatodik helyen végzett.